Belka
Wtorek, 7 Lutego 2023   imieniny: Romuald, Ryszard, Teodor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rusza budowa ronda w Żukowie

Data publikacji: 2022-04-06, Data modyfikacji: 2022-04-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Rusza budowa ronda w Żukowie

Jak informuje starostwo powiatowe, firma Strabag Sp. z o.o. rusza z przebudową skrzyżowania dróg powiatowych w Żukowie. Do końca bieżącego roku powstanie tam skrzyżowanie o ruchu okrężnym.

W ramach prowadzonej inwestycji od wtorku, 5 kwietnia br. nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Przez cały okres trwania prac wykonawca zapewni przejezdność skrzyżowania jednak z pewnymi czasowymi utrudnieniami oraz wyznaczonymi objazdami. Ruch pieszych pozostanie niezmieniony.

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie została podpisana umowa z firmą STRABAG Sp. z o.o. na poprawę bezpieczeństwa na czterech przejściach dla pieszych w Żukowie na skrzyżowaniu dróg powiatowych nr 3813W i nr 3815W. W ramach tego zadania powstanie tam skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Inwestycja kosztować będzie blisko 1,7 mln zł. Dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 2,4 mln zł. dotacji przyznanej powiatowi jesienią 2021 r na realizację kilku inwestycji mających na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych na wybranych przejściach i skrzyżowaniach w powiecie sochaczewskim. W sumie z tych środków przebudowanych zostanie czternaście przejść na terenie powiatu: poza wspomnianymi cztery przejścia na ulicy Trojanowskiej w Sochaczewie, w Brzozowie w gminie Iłów oraz w Rybnie.

W związku z rozpoczynającą się inwestycją kierowców czekają niewielkie utrudnienia. Sterowanie ruchem odbywać się będzie za pomocą sygnalizacji świetlnej. Przejazdy zorganizowane będą w dwóch etapach. Od 5 kwietnia do przełomu czerwca i lipca, jak deklaruje wykonawca, nie skręcimy w stronę Młodzieszyna, czyli z ulicy Gawłowskiej w lewo, z Chodakowa nie pojedziemy na wprost, a z Żukowa w prawo. Wyznaczony będzie objazd przez Helenkę co wskażą tablice informacyjne, umieszczone na każdej z dróg dojazdowych. Drugi etap zmian w przejazdach przez to skrzyżowanie rozpocznie się od lipca, o czym będziemy informować w kolejnych komunikatach.

, Źródło artykułu: Urząd Miasta Sochaczew
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sochaczewski

  Powiat sochaczewski - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie mazowieckim (na zachodzie), a stolicą i siedzibą jego władz jest miasto Sochaczew. Na powiat składają się gminy: Sochaczew (gmina miejska), Teresin, Sochaczew (gmina wiejska), Iłów, Nowa Sucha, Młodzieszyn, Brochów.

  Powiat dzieli na dwie części rzeka Bzura. Zapewnia to turystyczną atrakcję dla lubiących wypoczynek nad wodą, w tym wędkowanie. Do przyrodniczej perełki należy z całą pewnością zaliczyć fragment Puszczy Kampinowskiej, który leży w powiatowych granicach. Bzura to miejsce historycznej bitwy, więcej dowiedzieć się o tym można zaglądając do ratusza w Sochaczewie. Tam bowiem mieści się Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola