Belka
Wtorek, 7 Lutego 2023   imieniny: Romuald, Ryszard, Teodor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Madison Realty Capital udziela 297 mln dolarów kredytu budowlanego grupie Fortis Property Group na budowę obiektu River Park w Cobble Hill, Brooklyn

Data publikacji: 2017-09-14, Data modyfikacji: 2017-09-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Madison Realty Capital udziela 297 mln dolarów kredytu budowlanego grupie Fortis Property Group na budowę obiektu River Park w Cobble Hill, Brooklyn

Spółka Madison Realty Capital (MRC) ogłosiła finalizację procedury udzielenia kredytu o łącznej wartości 297 mln dolarów spółce River Park na budowę trzech budynków mieszkaniowo-usługowych o powierzchni ok. 30 tys. m kw. w Cobble Hill, w dzielnicy Brooklyn. W budynkach znajdować się będą 172 luksusowe lokale mieszkaniowe, ok. 6 215 m kw. przestrzeni do użytku publicznego oraz 328 miejsc parkingowych. Kredytu na projekt udzieliło MRC, firma o wsparciu instytucjonalnym zajmująca się inwestycjami w nieruchomości i w podmioty dłużne ze średniego segmentu rynku. Projekt, realizowany przez Fortis Property Group, która już wielokrotnie korzystała z pożyczek MRC, obejmuje trzy przyległe do siebie działki wchodzące wcześniej w skład kampusu medycznego Long Island College Hospital (LICH).

„Bardzo cieszymy się na ponowną współpracę z grupą Fortis, w ramach której będziemy realizować inwestycję w Cobble Hill - powiedział Josh Zegen, współzałożyciel i dyrektor zarządzający MRC. - Wierzymy, że ograniczona oferta produktowa na rynku Cobble Hill / Brooklyn Heights w połączeniu z wyjątkowością produktu spółki Fortis zaowocują inwestycją, jakiej jeszcze na Brooklynie nie było”.

„MRC pozostaje dostawcą kompleksowych usług w zakresie finansowania nieruchomości - dodaje Zegen. - Jesteśmy przekonani, że oferowana przez nas procedura kredytowa jest wyjątkowo efektywna, dzięki temu, że opiera się na analizie potrzeb poręczycieli i naszej dogłębnej znajomości Nowego Jorku na poziomie mikro-rynkowym. W ramach tego projektu udzieliliśmy już pożyczki grupie Fortis na realizację pierwszego etapu nabywania gruntów i ich wstępnego zagospodarowania. Cieszymy się, mogąc nadal brać udział w tak ambitnym przedsięwzięciu w charakterze kredytodawcy budowlanego”.

„Cieszymy się z możliwości dalszej realizacji naszego wspaniałego projektu River Park” - powiedział Jonathan Landau, dyrektor generalny Fortis Property Group. - Współpraca z Joshem Zegenem oraz MRC umożliwiła nam osiągnięcie znakomitego efektu dźwigni oraz wynegocjowanie konkurencyjnych cen na tę kluczową inwestycję. River Park 1, 2 oraz 5 wzmocnią pozycję okręgu Waterfront na Brooklynie oraz zapewnią Cobble Hill nowy poziom luksusu”.

W 2015 r. Fortis zgodziło się nabyć 18 budynków wchodzących w skład byłego kampusu LICH w cenie 240 dolarów, w ramach konkurencyjnego procesu przetargowego prowadzonego przez sprzedawcę, Uniwersytet Stanowy Nowego Jorku. Fortis sfinansowało pierwszy etap przejęcia dzięki finansowaniu pomostowemu od MRC w kwocie 107,25 mln dolarów. Nowe środki z kredytu od MRC zostaną wykorzystane na spłatę poprzedniego finansowania pomostowego oraz budowę trzech luksusowych budynków mieszkalnych, w tym wieżowca na nabrzeżu przy 350 Hicks Street („1 River Park”), wieżowca mieszkalnego przy 95 Pacific Street („2 River Park”) oraz kontekstualnego wieżowca mieszkalnego przy 349 Henry Street/112 Pacific Street („5 River Park”).

Madison Realty Capital, Źródło artykułu: Centrum Prasowe PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sochaczewski

  Powiat sochaczewski - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie mazowieckim (na zachodzie), a stolicą i siedzibą jego władz jest miasto Sochaczew. Na powiat składają się gminy: Sochaczew (gmina miejska), Teresin, Sochaczew (gmina wiejska), Iłów, Nowa Sucha, Młodzieszyn, Brochów.

  Powiat dzieli na dwie części rzeka Bzura. Zapewnia to turystyczną atrakcję dla lubiących wypoczynek nad wodą, w tym wędkowanie. Do przyrodniczej perełki należy z całą pewnością zaliczyć fragment Puszczy Kampinowskiej, który leży w powiatowych granicach. Bzura to miejsce historycznej bitwy, więcej dowiedzieć się o tym można zaglądając do ratusza w Sochaczewie. Tam bowiem mieści się Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola